Witamy w nowym roku szkolnym - gr. I - Miejskie Przedszkole nr 14 w Nowym Sączu

Idź do spisu treści

Menu główne:

Aktualności 2020 > Wrzesień 2020
 
 
 
Witamy nową koleżankę w grupie I

W nowym roku szkolnym do społeczności grupy I dołączyła Marysia poszerzając grono starszaków. Witamy ją serdecznie i cieszymy się, że jesteś z nami.
Najstarsze przedszkolaki w grupie są bez wątpienia wzorem do naśladowania dla swoich młodszych kolegów ale także wspaniałymi kompanami zabaw. Wspólny czas spędzony w przedszkolu, zerówce to czas najważniejszy dla rozwoju umiejętności komunikacyjnych w tym naszego języka. W zakresie edukacji językowej starszaki rozwijają umiejętności niezbędne do pisania i czytania. Ich opanowanie to przełomowy moment dla każdego dziecka dając możliwość bycia samodzielnym. Organizując przestrzeń edukacyjną dla rozwoju naszych wychowanków staramy się przygotowywać  do gotowości szkolnej. Straszaki bardzo chętnie podejmują próby rysowania po śladzie, odwzorowywania liter, kodowania czy kaligrafii. Z dużym zainteresowaniem słuchają czytanych opowieści. Chętnie podejmują rozmowę  o przygodach bohaterów, ich zachowaniach, wyborach, decyzjach i konsekwencjach ucząc  krytycznego myślenia, mądrości życiowej
, a także wrażliwości moralnej. Ćwiczenia w głoskowaniu i sylabizowaniu w formie zabawy, rozpoznawanie głosek i liter, próby ich zapisywania, próby czytania wyrazów to tylko niektóre umiejętności których podejmują się nasi wychowankowie. Niezwykle istotne jest to, by zawsze pamiętać, że to co oczywiste i proste dla nas dorosłych, dla dzieci takie nie jest. Wysiłek włożony w ich ciężką pracę należy zawsze doceniać oraz zachęcać i motywować bez krytyki za błędy czy nieudane próby. Naszym przedszkolakom powtarzamy iż „Ćwiczenie czyni mistrza” dzięki wytrwałości w atmosferze zabawy, szacunku oraz akceptacji jest to osiągalne.

E. O-N

                                                                           


 
 
 
 
 
Wróć do spisu treści | Wróć do menu głównego