Grupa II Montessori - Miejskie Przedszkole nr 14 w Nowym Sączu

Grupa II Montessori

Bezpośredni telefoniczny kontakt z nauczycielem gr.II w każdy
czwartek w godz. 13 - 14 tel. 507972100

„Aby pomóc dziecku musimy zapewnić mu środowisko,
które pozwoli mu swobodnie się rozwijać”
Maria Montessori

Do grupy II Montessori uczęszcza 25 przedszkolaków od 3 do 6 lat.
Dzieci doświadczają wiele radości ze współdziałania w grupie zróżnicowanej wiekowo.

Starsi koledzy i koleżanki pomagają młodszym, opiekują się nimi, zaś młodsze dzieci wzorują się na ich zachowaniu, uczą się, obserwując prace starszych kolegów.
W myśl idei M. Montessori „Pomóż mi zrobić to samodzielnie” dbamy o wszechstronny rozwój dzieci, szanujemy indywidualność każdego dziecka.
W specjalnie przygotowanym otoczeniu,  dzieci codziennie pracują  z materiałem   rozwojowym
wzbogacając swoje wiadomości, rozwijając i doskonaląc swoje umiejętności. Dużo czasu spędzamy na naszym nowym, pięknym placu zabaw, w którym prowadzimy również zabawy badawcze, tropiące, plastyczne , a także zabawy ruchowe rozwijamy sprawność ruchową najmłodszych. Wykorzystujemy rónież odnowione tarasy, na których przedszkolaki mogą m. in. grać w klasyczne gry i zabawy podwórkowe.  Poprzez spacery i wycieczki staramy się poznawać nasze otoczenie i  piękno naszej ziemi sądeckiej . Dużą wagę przywiązujemy do rozwijania zdolności twórczych dzieci, tworzymy prace plastyczne, rozwijamy zdolności taneczne i aktorskie.  Poprzez wyjścia do teatru, muzeum, galerii, współpracując z wieloma instytucjami i organizacjami staramy się brać aktywny udział w życiu kulturalnym miasta.